Aktuellt

Föräldramöte årskurs 9

Välkommen till föräldramöte på Ölands Friskola.

Onsdag den 29 september klockan 18.30 – ca 19.15

 

Andreas informerar om gymnasievalet.

Snart är det dags för alla nior att välja gymnasieutbildning. Under hösten kommer era ungdomar ha möjlighet att titta närmare på gymnasieutbildningar de är intresserade av. Vårt föräldramöte på Ölands Friskola är en chans att få övergripande koll på gymnasievalet innan man går vidare och tittar på konkreta utbildningar under hösten. Vi kör föräldramötet digitalt  för att så många som möjligt ska kunna delta. Inbjudningar kommer via e-post. Om du inte får någon inbjudan inom de närmaste dagarna kontakta andreas@olandsfriskola.net så löser vi detta.

Kan du inte delta kommer någon form av inspelad variant finnas att ta del av i efterhand.

Välkomna

Tillbaka till aktuellt